Zespół finansowy

Strona zespołu na której każdy powinien znaleźć odpowiedź na nurtujące go finansowe pytania. Jeżeli tam nie znajdziecie odpowiedzi piszcie maila do skarbnika hufca zanim popełnicie faux pas.

Zespół Finansowy Hufca zajmuje się prowadzeniem księgowości i obsługą rachunków bankowych. Orientujemy się ile która drużyna ma pieniędzy w hufcu jak również pilnujemy opłacania składek i rozliczania zaliczek.

Czasami organizujemy formy kształceniowe o naturze kwatermistrzowskiej. Zasadniczo staramy się, aby hufiec miał za co prowadzić działalność i edukujemy w zakresie podstaw rachunkowości.
Zespół funkcjonuje w składzie:

  • skarbnik: phm. Krzysztof Szczepaniak, krzysztof.szczepaniak(at)zhp.net.pl
  • księgowa: pwd. Małgorzata Gadomska
  • kasjer: pwd. Andrzej Chlebicki
  • kasjer: pwd. Andrzej Gruza

Kompetencje członków Zespołu znacznie się różnią: kasjerzy spędzają czas na dyżurach przyjmując i wydając dokumenty, kwestorzy kontrolują poprawność dokumentów i opiekują się elektronicznym systemem księgowym, gdy księgowa odpowiada za przekazywanie dokumentów do Chorągwi, natomiast skarbnik czuwa nad wszystkim i wszystkimi 😉
Jeżeli chcesz do nas dołączyć to zapraszamy do zapoznania się z ofertą stażową Zespołu.

Zespół dysponuje stroną internetową, na której możesz przeczytać nasze najnowsze ogłoszenia, dowiedzieć się kiedy są dyżury czy sprawdzić saldo swojej drużyny. Strona jest ciągle rozwijana i mamy nadzieję, że z czasem będzie można za jej pomocą załatwić wiele więcej spraw finansowych – chociażby zgłosić chęć otrzymania faktury za wyjazd czy obóz.