Dzień Myśli Braterskiej na Ochocie

Jak możemy wyczytać z popularnego portalu internetowego „Wikipedia, wolna encyklopedia”, data 22. lutego JEST ważną data dla wszystkich harcerzy i skautów na świecie. Dlaczego?

Wybrana z okazji rocznicy Roberta Baden­Powella i jej żony Olave (szczęście urodzić się tego samego dnia co Artur Schopenhauer), jest świętem o nazwie Dzień Myśli Braterskiej.

„Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.”

Laik zapyta, „Co harcerze mogą robić w taki dzień?”. „Wiki” znów podpowiada: „W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. ”

W skromnym gronie zastanowiliśmy się, co my moglibyśmy zorganizować dla naszej hufcowej wspólnoty. Stwierdziliśmy, że zaprosimy Cię/Was na Wieczór instruktorski, tym razem o tematyce #Braterstwo, brzmi znajomo? Tak też sądzę. Nie będzie to jednak zwykła pogadanka z wykładem w tle, ale miłe spotkanie towarzyskie z #darmowa_herbata, #ciastkami oraz #super_klimatem, gdzie będzie można miło spędzić czas razem w tym wyjątkowym dniu. Dodatkowo organizatorzy zapewniają spotkanie z interesującą postacią, która w temacie #Braterstwo siedzi po uszy i z pewnością zainspiruje Cię w tym temacie.

Spotykamy się o 19:00 w budynku Hufca. Pamiętaj, weź ze sobą znajomego harcerza – w końcu, #Warto!

Kategorie: Braterstwo